68 Yıl Sonra Gelen Onur

Haber Tarihi : 21.02.2018 13:50:22 Kore Savaşı’na katılan ilk Türk birlikleri arasında yer alan ve gazi olarak yurda dönmelerinin ardından vefat eden iki Kore Gazisi’nin Güney Kore Cumhuriyeti tarafından gönderilen madalya ve üstün hizmet beratlarını yıllar sonra Edirne’de oğulları teslim aldı.
A +   A -

Türkiye Muharip Gaziler Edirne Şubesinde madalya ve üstün hizmet nişan takdimi programı düzenlendi.

Programda, 1950’li yıllarda yaşanan Kore Savaşı’na katılarak gazi olan ve daha sonra 1980 ve 1990’lı yıllarda hayatlarını kaybeden İsmail Ülker ve Halil İnağ’ın madalya ve üstün hizmet nişanlarını oğulları Hüseyin Ülker ve Haluk İnağ aldı. Yaklaşık 68 yıl sonra Güney Kore Cumhuriyeti tarafından barış elçisi olarak ilan edilen Ülker ve İnağ’ın madalya ve beratlarını teslim alan oğulları duygu dolu anlar yaşadı.

Türkiye Muharip Gaziler Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İsmailoğlu, yıllar önce hayata gözlerini yuman her iki Kore Gazisi’nin de oğullarına babalarının kahramanca mücadeleleri sonrası Kore Cumhuriyeti tarafından gönderilen madalya ve beratları takdim etmenin onur ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

Kore Gazileri’nin oğullarına madalyaları Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş tarafından takdim edildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !