Abdullah Tayyip Olçok Anısına Pedal Çeviriyorlar

Haber Tarihi : 11.07.2018 Makedonya'nın Adrenalin Bisiklet Kulübü üyeleri, 15 Temmuz şehitlerinden Abdullah Tayyip Olçok anısına başkent Üsküp'ten başladıkları ve Edirne'nin İpsala ilçesine ulaştıkları toplam 850 kilometrelik turu İstanbul'da tamamlayacak İpsala Kaymakam Vekili Süleyman Bakan:'Hain darbe girişimini unutmamak, unutturmamak ve gelecek nesillere aktarmak üzere misafirlerimizi karşıladık'.
A +   A -

Makedonya'nın Adrenalin Bisiklet Kulübü üyeleri, 15 Temmuz şehitlerinden Abdullah Tayyip Olçok anısına pedal çeviriyor.

Makedonya'nın başkenti Üsküp'ten başlayan toplam 850 kilometrelik turda bisikletçiler, Edirne'nin İpsala ilçesine ulaştı.

Üyeler, İpsala Sınır Kapısı'nda İpsala Kaymakam Vekili Süleyman Bakan ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman tarafından karşılandı.

Süleyman Bakan, yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin, Cumhurbaşkanı İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman ise "Üsküp'ten gelen misafirlerimizi ilçemizde bir akşam misafir ettikten sonra İstanbul'a sağ salim ulaşmaları için onlara yardımcı olacağız. Böyle anlamlı bir etkinliği yapan sporcuları tebrik ederim." diye konuştu.

Bisiklet kulübünün sözcüsü Zekeriya Muharrem, Abdullah Tayyip Olçok anısına düzenledikleri turda 8 Temmuz Pazar günü yola çıktıklarını, İstanbul'da 15 Temmuz Şehitliği'ni ziyaret edeceklerini kaydetti.

Adrenalin Bisiklet Kulübü üyeleri, İpsala Sınır Kapısı'ndaki işlemlerinin ardından Türkiye'ye giriş yaptı.

Bisikletçiler burada "15 Temmuz Şehitleri Abdullah Tayyip Olçok Anısına" yazılı pankart açtı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !