Edine'ye Hızlı Trende İhale Sürecine Girildi

Haber Tarihi : 03.04.2018 TCDD Edirne Gar Müdürü Yıldırım: 'Hızlı trenin Edirne'ye gelmesiyle ilgili süreç devam ediyor ve herhangi bir aksama yok' 'Eylülde de hızlı trenin yapımı için ihaleye çıkılacak. Şu anda istimlak çalışmaları devam ediyor'
A +   A -

TCDD Edirne Gar Müdürü Hakan Yıldırım, Halkalı-Kapıkule hızlı treninin yapımı için eylülde ihaleye çıkılacağını belirterek, "Hızlı trenin Edirne'ye gelmesiyle ilgili süreç devam ediyor ve herhangi bir aksama yok." dedi.

Edirne Valisi Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde başlandı. 496 parselin malik listeleri adres araştırmaları yapılarak 7 köydeki 496 parsel için 2 bin tebligat çekildi. 6 köyün uzlaşma görüşmeleri tamamlandı ve 300 parselde uzlaşma görüşmesi yapıldı. 330 parselin 143'ü ile uzlaşma yapıldı. Çok malikli ve mülkiyet problemi olmayan parsel sayısı 272 parsel olup, bu parsel sayısına göre anlaşma oranı da yüzde 53'ü bulmaktadır. Hızlı trenin Edirne'ye gelmesiyle ilgili süreç devam ediyor ve herhangi bir aksama yok."

Hakan Yıldırım, hızlı tren projesinde TCDD'nin danışmanlık yaptığını, projeyi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğünü dile getirerek, projenin ihale sürecine girdiğini kaydetti.

Yıldırım, görüşmelerin devam ettiğini ve projenin iptalinin söz konusu olmadığını bildirdi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !