Edirne AB Bilgi Merkezinden Fidan Dikimi

Haber Tarihi : 20.10.2017 15:18:31 Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) faaliyetlerini sürdüren Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi tarafından ’16-27 Ekim İklim Eylem Haftası’ kapsamında fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi.
A +   A -

İklim değişikliğini tartışmak ve konuya ilişkin farkındalığı arttırmak üzere Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki Bilgi Merkezlerinin, ’16-27 Ekim İklim Eylem Haftası’ kapsamında düzenlediği etkinliklerden birisi de Trakya Üniversitesinde gerçekleştirildi.

ETSO AB Bilgi Merkezi tarafından 2 gün süre ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, ilk gün, Balkan Kongre Merkezi’nde yoğun katılım ve ilgi ile “Küresel Isınma ve Doğal Yaşam ve Canlılar Üzerindeki Etkileri, Türkiye ve AB Perspektifinde Mücadele Stretejileri” konulu panel yapıldı ve ardından Fransız Yapımı “Yarın-Demain” belgesel film gösterimi gerçekleşti. Çok sayıda öğrenci, akademisyen ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı etkinlikle ilgili bilgi veren AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Güliz Elif Yardımcı, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Panelde, Fen Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çamlıtepe, Fen Fakültesi Hidrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Belgin Elipek, Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Musa Uludağ konuşmacı olarak yer aldı. Prof. Dr. Yılmaz Çamlıtepe, küresel iklim değişikliğinin canlılar üzerindeki etkilerinden bahsederken, Yrd. Doç. Dr. Musa Uludağ, içinde bulunduğumuz coğrafyaya etkilerini ve belirtilerini anlattı. Panelin moderatörlüğünü yürüten Prof. Dr. Belgin Elipek ise, İklim Eylem Haftası’nın “Herkes Fark Yaratabilir” mottosunu destekleyen biçimde, katılımcıları bireysel olarak üzerimize düşen sorumluluklar ve neler yapılabileceği konusunda bilgilendirdi.

Etkinliğin ikinci gününde ise, Edirne Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesinde 170 adet fidan dikti. Çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katılımı ile yapılan dikim etkinliği, renkli görüntüler ile son buldu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !