Edirne Çiçeklere Bürünecek

Haber Tarihi : 18.04.2018 13:37:16 Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, peyzaj ve ıslah çalışmalarında kullanmak üzere 400 bin adet mevsimlik çiçeği kendi seralarından ’şaşırtma’ yöntemiyle yetiştirmeye başladı. Çiçekler yaz mevsiminde kentin park, bahçe ve refüjlerini süsleyecek.
A +   A -

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, peyzaj ve ıslah çalışmalarında kullanmak üzere 400 bin mevsimlik çiçeği kendi seralarında yetiştirmek için çalışmalara başladı.

İlkbahar ve yaz mevsimlerinde kenti daha da güzelleştirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam eden ekipler, kent merkezinde kendisine ait park, bahçe ve refüjlerde kullanılmak üzere 400 bin adet mevsimlik çiçeği kendi seralarında ’şaşırtma’ çalışmasıyla köklerini güçlendiriyor.

Yetkililer, Karagöz, Kralkızı, Kadife çiçeklerinden oluşan mevsimlik çiçeklerin tohumunun çimlendirilip şaşırtılması sonucu sera koşullarında uygun ortam hazırlanarak tomurcuklanana kadar bekletilip alanlara dikimini gerçekleştireceklerini belirtti.

Edirne Belediyesine ait seralarda kökleri güçlendirilen çiçek fideleriyle kentin daha canlı ve renkli bir görünüme kavuşacağı belirtiliyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !