Edirne'de E-Twinning Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Haber Tarihi : 03.05.2018 13:26:40 Edirne'de öğrenciler, e-Twinning projesi kapsamında bir yıl boyunca yaptığı ürünleri sergiledi.
A +   A -

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, bir restoranda düzenlenen sergi açılışında yaptığı konuşmada, ülkelerin bilgi üretim ve tüketim rakamlarının gelişmişliğin bir göstergesi ve ekonomik büyümenin en güvenilir tahmin parametresi olarak kabul edildiğini belirtti.

Bilişim teknolojisindeki gelişmelere paralel olarak eğitim-öğretim ortamları ve metotlarında değişimin kaçınılmaz olduğunu ifade eden Çırıt, ders araç ve gereçlerinin bilimsel ve teknolojik yenilikle, çevre ve ülke ihtiyaçlarına bağlı olarak sürekli geliştiğini söyledi.

Avrupa'daki okullar topluluğu olan e-Twinning'in bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanılması vasıtasıyla okulların ortaklıklar kurmasını kolaylaştırdığını ifade eden Cırıt, "E-Twinning projesiyle öğrencilerin projeler aracılığıyla birbirlerini tanımaları ve öğretmenlerin Avrupa'daki öğretmen topluluklarının parçası olması için bir fırsattır. Küreselleşmeyle birlikte dünyadaki ülkeler arasındaki sınırların yerini, ekonomik, sosyal, politik ve teknolojik alanlarda işbirliği ve dayanışma almıştır. Avrupa Birliği de e-Twinning projesiyle üye ve aday ülkeler arasında eğitim alanında işbirliği ve dayanışmayı amaçlamıştır. Ülkemizin 2009 yılında dahil olduğu portalda 129 bin 387 kayıtlı öğretmen, 52 bin 76 okulda 2 bin 292 proje üretilmektedir." diye konuştu.

Cırıt, serginin açılmasında emeği geçen öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek, açılışı yaptı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !