Edirne'de, Roman Stratejik Eylem Planı Tanıtıldı

Haber Tarihi : 09.05.2018 Edirne Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünce Roman Stratejik Eylem Planı'nın ilçelerde tanıtıldığı bildirildi.
A +   A -

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Müdürü Bilgin Özbaş, Meriç ilçesinde düzenlenen toplantıda sunum yaptı.

Strateji eylem planı kapsamında ayrımcılığın önlenmesi ve Romanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çalışma yürütüldüğünü aktaran Özbaş, "Roman Stratejik Eylem Planı, romanların istihdam edilebilirliklerinin arttırılması, eğitim seviyelerinin arttırılması, yaşam alanlarının iyileştirilmesi, temel sağlık hizmetlerine erişimlerinin kolaylaştırılması ve sosyal entegrasyonu sağlamak amacıyla 30 Nisan 2016 resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir." ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Meriç Kaymakamı Erinç Demir, Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük, Balkan Roman Birliği Başkanı ve Sosyal Arabulucu Bahattin Ulusoy, Edirne Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Erdem Güyümgüler, Edirne Roman Derneği Başkanı Erdinç Çekiç ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !