Edirne'den Kısa Kısa

Haber Tarihi : 12.04.2018 17:22:57 AK Parti heyeti Ankara'da.
A +   A -

İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Reşat Kaya, DSi 11 Bölge Müdürlüğü'ndeki iş yeri temsilciliğinin açılışında yaptığı konuşmada, Hizmet-İş Sendikasının üyeleri sayesinde Türkiye'nin en büyük sendikası olduğunu söyledi.

Üyelerinin lehine çalışmalar yapmaya devam ettiklerini belirten Kaya, "2015 yılında geldiğimizde kurumları gezdiğimizde o gün üye olmaktan korkuyordunuz. 'İşten atılır mıyız? Taşeronda sendika olur mu?' mantığı vardı. Toplu iş sözleşmesi yapacağız, ücretleriniz artacak, kıdem tazminatlarınızı, izinlerinizi kurumlara aktaracağınızı söyledik." diye konuştu.

Kadro dahil verilen bütün sözlerin yerine getirildiğini ifade eden Kaya, "Kadroyu aldınız. Belki işlemler devam ediyor ama sonuçta sizden aldığımız güçle, bugüne kadar aradan üç sene geçti ama söz verdiğimiz her şeyi yaptık. Onun için tebrik ediyorum. Burada önem verdiğimiz bir yer. Kadrolarınız hayırlı olsun. Sendikacılıkta şu vardır, çorap söküğü gibi diğer haklar hepsi gelir. Önümüze belki olumsuzluklar çıkacak ama bunları çözmek görevimiz. " dedi.

Konuşmanın ardından kurdele kesilerek iş yeri temsilciliğinin açılışı yapıldı.

Açılışa, DSi 11 Bölge Müdür Yardımcıları İbrahim Murat, İstanbul 4 Nolu Şube Sekreteri Fethi Altay, Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen Edirne Şube Başkanı Gencer Murat, Edirne Hak-İş İl Başkanı İlhami Taşkın, Hizmet-İş Edirne İl Başkanı Emre Promet, Hizmet-İş İl Sekreteri Cengiz Önder, Memur Sen İş Yeri Temsilcisi Aykut Aykul, diğer iş yeri temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !