Edirne'den Kısa Kısa

Haber Tarihi : 18.04.2018 16:41:38 'Yuvarlak Masa Toplantısı' yapıldı.
A +   A -

Trakya Üniversitesi'nde Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından INTERREG-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında "Yuvarlak Masa Toplantısı" yapıldı.

Toplantıya, proje lider partneri olan Burgaz Karadeniz Enstitüsü Derneği yetkilileri ve Kırklareli bölgelerindeki riskler ve değerlendirme yöntemleri sunumlarının ardından toplantı sona erdi.

- Kitap kampanyalı langırt turnuvası

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunca kitap kampanyalı langırt turnuvası düzenlendi.

Yüksekokuldan yapılan yazılı açıklamada, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı uygulama etkinlikleri kapsamında Edirne'deki bir kafede düzenlenen langırt turnuvasına üniversite öğrencilerinin katıldığı ifade edildi.

Turnuvanın birincisi Muharrem Salman'ın olduğu ve birinciye iki kişilik kahvaltı ödülü verildiği aktarıldı.

Turnuva kapsamında 80 kitap toplandığı açıklamada, kitapların Tayakadın Köyü Şehit Cem Havale İlkokul ve Ortaokul kütüphanesine götürüldüğü kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen okul müdürü Necmettin Kıyıcı, "Çocuklar kitap okumaya ilgili ve istekli. Üniversite öğrencilerinin düşünüp kitapları bize getirmelerinden mutluluk duyduk. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Kütüphanemiz kitaplarla daha da zenginleşti." ifadelerini kullandı.

- Robotik Takımı "Küçük Einstein"lar ödülü kazandı

Edirneli öğrenciler, katıldıkları şampiyonada "Küçük Einstein"lar ödülünü kazanarak İstanbul'dan kupayla döndü.

Edirne Bahçeşehir İlkokulundan yapılan yazılı açıklamaya göre, okulun robotik takımı İstanbul'da düzenlenen robotik turnuvasına katıldı. "Suyun Macerası" temalı projeyle Su Damlaları takımı Küçük Einstein ödülünü aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen okul müdürü Mahmut Boztürk, okullarının başarısının tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtlandığını kaydetti.

Başarılarının çaba ve emek ürünü olduğunu aktaran Boztürk, "Eğitim kadromuzla bilim ve teknoloji üreten bireyler yetiştirmek, dünya ile rekabet ederek ülkemizin geleceğine yön verecek bir nesil yetiştirmek için yola çıkıyoruz. Bizim çocuklarımız büyüdükçe ülkemiz de büyüyecek." ifadelerini kullandı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !