Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Açılıyor

Haber Tarihi : 17.09.2015 12:05:37 Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, 28 Eylül Pazartesi günü itibariyle ileri teknolojinin kullanıldığı yeni binasında hizmete başlıyor.
A +   A -

28 Eylül Pazartesi günü açılması planlanan Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi basına tanıtıldı. Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yeni binasında yapılan bilgilendirme toplantısına Edirne Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Emrah Erten, Edirne İl Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Gürhan Çelik katıldı.

Toplantıda konuşan Edirne Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Emrah Erten, nitelikli tıbbi hizmet noktasında portföylerini genişletmek ve hizmet alanlarını artırmak istediklerini söyledi.

Erten, "Devlet hastanesinde bir anjiyo yapılmasını, bir by-pass ameliyatının yapılmasını, her türlü göz ameliyatlarının, KBB ameliyatlarının yapılmasını, tümör ameliyatlarının yapılabilmesini, ileri seviyede yoğum bakım hizmeti verebilecek hastaneyi hayal etmiştik. Bu hayallerimizi gerçekleştirebilmek için tabiki mekan, veya ona uyum sağlayabilecek, el verecek hastane inşaatı. Bu inşaatın sonlarına doğru gelmiş bulunuyoruz. Bundan sonraki genel sekreterliğimizin genel amacı nitelikli sağlık hizmeti verebilen hekim sayısını artırmak olacak. Şu anda bizimle birlikte çalışan hekimlerimizi gerek kurslarla, gerek eğitimlerle hizmet alanları artıracağız. Hastane çok sıkı çalışmanın ürünü olarak hizmet edecek konuma geldi. 63 bin metrekarelik arsanın içinde yer alan 73 bin metrekarelik kapalı alanda hizmete başlıyoruz. Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ileri teknolojik altyapısı ile 400 yatak kapasitesi ve gerekli durumlarda genişleyebilecek bir hastane olarak tasarlandı. 60 yoğun bakım yatağı var. Eski binamızda 12 yoğun bakım yatağı vardı, şimdi ise 60’a çıktı. Bunların 11 tanesi yenidoğan yoğun bakım yatağı, daha sonra 11 yataklı çocuk yoğun bakımı açmak istiyoruz. Onun için de uygun bir yerimiz var. Çalışmalarımızı bitirdik, onun için arkadaşlarımızı eğitimlere göndererek çocuk yoğun bakımını açmak istiyoruz. 13 yataklı ameliyat salonumuz var. Bu ameliyat salonlarında en üst düzey teknolojiyi kullanıyoruz. Bu ameliyat salonlarında bakterilerin barınamama noktasında özel bir havalandırma sistemimiz var. Bu ameliyat salonlarımızda kamera yerleştirilerek, online olarak hocalarımızdan yardım alabileceğiz. Her odalarda ışık sensöründen tutun, otoparkta karbonmonoksit sensöründen, bir takım hareket sensörleriyle teknoloji en üst seviyede kullanılıyor. Poliklinik hizmetlerimizde de ciddi bir ilerleme olacak bu hastane ile birlikte. Artık her KBB hekimimizin odasında bulunan cihazla bir endoskobik girişimi kameradan size gösterebilecek. Görüntüleme sistemlerimizde çok ciddi gelişmeler var. Cihazlarımızın hepsi dijital artık, hiçbir filmi basmamıza gerek kalmayacak" dedi.

Konuşmanın ardından hastanenin bölümleri gezilerek basına tanıtıldı.

BALKANLARA 365 GÜN 24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET VERECEK

Hastane, 2 bin 700 metrekare alana sahip acil ünitesi 19 erişkin, 4 çocuk, 1 izole müşahede yatağı ile ileri düzey monitörle izleme yapılmaya uygun son teknolojiye sahip geniş gözlem odaları ve ayrıca hızlı çekim yapmayı sağlayan röntgen cihazlarıyla ile Edirne’ye, Trakya Bölgesine ve Balkanlara 365 gün, 24 saat kesintisiz hizmet verecek. Tri-jenerasyon sayesinde ısınma için yakılan doğalgazdan hem elektrik, hem sıcak su üretilmekle beraber hastanenin sıcak suyu karşılanmakla kalmayıp hastane klimalarının özel yapısı sayesinde soğutma için de kullanılacak. Teknik altyapısı ile hastaya güven ve konfor sunan hastanenin Kadın Doğum Kliniği’nde gebe, nitelikli kendi odasında, kendi yatağında normal doğum yapabilecek.

Hastanede, bölgeden randevusuz gelen ayaktan kemoterapi hastalarının tedavileri, çalışan ve hasta güvenliği standartlarını en üst seviyede karşılayan güvenlik kabini içerisinde hazırlanan ilaçlar ile konforlu, huzurlu bir ortamda yapılacak.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !