Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi'nde Bir İlk Daha

Haber Tarihi : 28.08.2018 10:21:38 Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi’nde ilk defa yapılan pankreas tümörü ameliyatı, başarıyla gerçekleşti.
A +   A -

Edirne Sultan 1. Murat Hastanesi’nde ilk defa yapılan ve yaklaşık 5 saat süren operasyon sonucunda, hastanın sağlığına kavuştuğu bilgisi verildi.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Basın ve İletişim Birimi tarafından yapılan açıklamada, Edirne’de sarılık şikayetiyle hastaneye başvuran Mehmet Domuzcu’ ya (68), yapılan muayene ve tetkikler neticesinde pankreas tümörü tanısı konuldu. Hastanın ameliyatı, Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Ademoğlu ve Kamu Hastaneleri Birliği Başkan Yrd. Op. Dr. Eyüp Kahya tarafından yapıldı bildirildi.

Op. Dr. Ademoğlu ve Op. Dr. Kahya, ileri merkezlerde yapıldığında bile, pankreas tümörü ameliyatlarında hastayı kaybetme oranının yüksek olduğunu belirterek, “Hastada, pankreas dokusunun bir kısmını, on iki parmak bağırsağının tamamının, safra yollarının yarısının cerrahi olarak alındığı ‘Whipple Ameliyatı’ ismi verilen operasyonu gerçekleştirdik. Kanser vakalarında erken teşhis ve tedavi olanaklarına sahip bir hastane olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu şartlar altında bizim de amacımız kanser vakaları dahil tüm hastalarımızı başka kurumlara sevk etmeden, hastanemiz bünyesinde tedavi etmektir. Hastamızın şu an sağlık durumu iyi” şeklinde konuştu.

Mehmet Domuzcu ise, kendisini sağlığına kavuşturduğu için Op. Dr. Serkan Ademoğlu ve Op. Dr. Eyüp Kahya’ya teşekkür ederek, “Allah doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin, iyi ki varlar, elleri dert görmesin” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !