Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu Açıklaması

Haber Tarihi : 03.09.2015 16:33:24 Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, kentte görev yapan bir doktorun sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerce öldürülen doktorla ilgili yapmış olduğu tartışmalı paylaşım sonrası inceleme başlattıklarını söyledi. Tanrıkulu, soruşturmanın tamamlanmasının ardından söz konusu doktorun suçlu bulunması halinde meslekten men edilebileceğini söyledi.
A +   A -

Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerce katledilen Dr. Abdullah Biroğul’un ölümünün ardından basın toplantısı düzenleyen Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, "Türk Tabipleri Birliği olarak kimden gelirse gelsin, başta meslektaşımız Dr. Abdullah Biroğul olmak üzere sağlık çalışanlarına ve sivillere yönelik tüm saldırıları ve cinayetleri, şiddeti faillerine bakmaksızın, amasız, ancaksız dün olduğu gibi bugün de hiç tereddüt etmeksizin nefretle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

"MESLEKTEN MEN EDİLEBİLİR"

Tanrıkulu, Diyarbakır’da PKK militanları tarafından aracı silahla taranarak katledilen Dr. Abdullah Biroğul’un ölümünün ardından Edirne’nin Süloğlu ilçesinde görev yapan Dr. Selçuk K.’nın sosyal paylaşım sitesi hesabından yapılan paylaşımla ilgili inceleme başlattıklarını belirterek, "Dünden beri o mağlum tweeti atan Süloğlu’nda çalışan meslektaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Ama hem kendisinin hem de eşinin telefonları kapalı. Raporlu olduğu içinde görev yaptığı aile sağlık merkezinde kendisini bulamadık. Onunla bu konuyu konuşmak istiyorduk. Konu da şu, Diyarbakır’da PKK’lı militanlar tarafından doktor arkadaşımız katledildiğinde, diğer meslektaşımız ne yazık ki kendi resmi twitter hesabından bir paylaşım yapmış. Orada da ’Kimse kusura bakmasın, okumuş bir cahilden kurtulduk’ gibi bu mealde bir açıklama yapmış. Bu bizi çok üzdü. Medyadan takip ettiğimiz kadarıyla kendisinin yaptığı bir açıklamada hesabın kendisine ait olduğunu ancak hacklendiğini ve paylaşımın kendisine ait olmadığı şeklinde bir açıklama yapmış. Bu konuyu da araştıracağız. Edirne Tabip Odası olarak derhal bir soruşturma başlattık, bu konu incelenecek. Aynı zamanda da bilişim suçlarına bakan emniyet yetkilileri bilgisayarına el koymuş, Sağlık Bakanlığı da soruşturma başlatmış. Biz de Edirne Tabip Odası olarak inceleme başlattık. Suçlu bulunması halinde ise yapacağımız şey yönetmelikte bellidir. Belirli bir süre meslekten mene kadar gider. Cezalar verilebilir" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !