Edirne yağmura teslim

Haber Tarihi : 20.12.2009 17:22:52 Edirne'de etkisini artıran şiddetli yağmur şehir merkezinde hayatını felç etti.
A +   A -

Günlerde hafif şekilde devam eden yağmur saat 14.00'ten itibaren şiddetini artırdı. Yağmurun etkisiyle birçok cadde ve sokak göle döndü.

Yağmurla birlikte, şehrin yüksek kesimlerinden gelen sel suları, alçak seviyede bulunan alanları olumsuz etkiledi. Alt yapının uygun olmaması nedeniyle tahliye olamayan yağmur suları, cadde ve sokaklarda birikti. Edirne şehir merkezindeki yağmur nedeniyle Atatürk Bulvarı ve bulvar üzerinde bulunan bir alışveriş merkezinin önün tamamen sularla doldu.

Bunun yanında, şehrin birçok yeri de yağmurdan olumsuz etkilendi. Daha önceki yağışlarda evlerin ve işyerlerinin alt katlarını su bastığı Doktor Sadık Ahmet Caddesi yine selden etkilendi. Sel sularının biriktiği cadde, trafik ekipleri tarafından ulaşıma kapandı. Bölgedeki bazı sokaklar da sularla dolması nedeniyle trafiğe kapatıldı.

Doktor Sadık Ahmet Caddesi üzerinde bulunan özel bir dershanenin öğrencileri yağmur nedeniyle uzun süre evlerine gidemedi. Caddelerde biriken suların tahliyesi için Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinden yardım istendi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !