Edirneli Gazeteci, Kültür Ve Turizm Bakanı Topçu'yu Şaşırttı

Haber Tarihi : 12.09.2015 13:41:51 Edirneli Gazeteci-Yazar Beyazıt Sansı, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’nun Edirne Valiliği ziyaretinden sonra yanına giderek, uzun yıllardan beri kente Kültür ve Turizm Bakanı gelmediğini ifade etti ve teşekkür dileklerinde bulundu. Bakan Topçu da "Şaşırdım, ecdadımız kültür ve medeniyetimizi Avrupa’ya Edirne’den göndermiştir" dedi.
A +   A -

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu bir dizi ziyaret ve inceleme için Edirne’ye geldi. Edirneli Gazeteci-Yazar Sansı, Bakan Topçu’nun Valilik ziyareti ardından elini sıkarak, "Uzun yıllar Kültür Bakanı’nı görmek için hasret çektik. Bu hasreti giderdiğiniz için size teşekkür ediyorum. Şeref verdiniz, inşallah bundan sonra sizin buradan vereceğiniz mesajlarla Kültür Bakanları Edirne’yi boş geçmesinler. Edirne kültürün başkentidir" dedi.

"ŞAŞIRDIM, ECDADIMIZ KÜLTÜR VE MEDENİYETİMİZİ AVRUPA’YA EDİRNE’DEN GÖNDERMİŞTİR"

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu da kendisine teşekkür dileklerinde bulunan Gazeteci-Yazar Sansı’ya şaşırdığını ifade ederek, Edirne’nin önemini vurguladı. Bakan Topçu, "Ecdat burada medeniyetimizin ve kültürümüzün bütün kodlarını depolamış, buradan da batıya göndermiş. Buraya gelmemek, burayı görmemek, mümkün mü?" şeklinde konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !