Edirneli Şehit Polisin Baba Ocağına Ateş Düştü

Haber Tarihi : 03.08.2010 13:10:26 Siirt'in Eruh ilçesi Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristlerce yapılan saldırıda şehit düşen özel harekat polisi Ahmet Mutlu'nun Edirne'deki baba ocağına ateş düştü
A +   A -

Siirt'in Eruh ilçesi Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristlerce yapılan saldırıda şehit düşen özel harekat polisi Ahmet Mutlu'nun Edirne'deki baba ocağına ateş düştü. Şehit haberinin ardından Yunanistan sınırındaki Adasarhanlı köyü, Türk bayraklarıyla donatıldı.
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde görevliyken 15 Temmuz'da Siirt'in Eruh ilçesine geçici görevle atanan Ahmet Mutlu, geçici göreve çıkmadan önce eşi Münevver Mutlu, kızları Feyza ve Kübra ile Meriç ilçesine bağlı Adasarhanlı köyündeki baba ocağına geldi. İzninin ardından eşi ve çocuklarını Kocaeli'ndeki evine bırakan 15 yıllık Özel Harekat polis memuru Ahmet Mutlu göreve başlamasından 17 gün sonra teröristlerce İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen saldırıda şehit düştü.
Oğullarının şehit düştüğü haberini alan baba Hasan Mutlu ve anne Nigar Mutlu gözyaşlarına boğuldu. Baba Hasan Mutlu, oğlu ile en son izine geldiği zaman görüştüğünü belirterek, "Oğlumla en son buraya izine geldiği zaman görüştük. Kocaeli'nde görevliydi ancak geçici görevle Siirt'e gitti. Bugün de şehit olduğu haberini aldık. Vatan sağ olsun" dedi.
Şehit polis memuru Ahmet Mutlu'nun, internetteki bir sosyal paylaşım sitesindeki profiline, "Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı" yazdığı görüldü. Mutlu'nun bugün ikindi namazının ardından köyünde toprağa verilmesi bekleniyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !