Fikirlerin Hayat Bulacağı Projeye TRAKYAKA'dan Destek

Haber Tarihi : 05.11.2018 10:49:14 Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında imzalanan protokol çerçevesinde ‘Bir Fikrim Var’ Proje Yarışması düzenlenecek. Her ilde ayrı ayrı düzenlenecek olan yarışma için Edirne’de tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
A +   A -

Edirne Lisesi konferans salonunda gerçekleşen tanıtım toplantısına, Vali Yardımcısı Dr. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerinde ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimizi kapsıyor. Birkaç gün evvel Tekirdağ için tanıtım toplantısı gerçekleştirildi ve önümüzdeki hafta Kırklareli’nde de bir tanıtım toplantısı düzenleyeceğiz. Bölgemizde ortaöğrenim kurumlarının yeni proje fikirlerini hayata geçirecek ve proje kültürünün oluşmasını sağlayacak böylesine anlamlı bir organizasyona destek vermekten ötürü Ajans olarak çok mutluyuz. Burada emeği geçen herkese teşekkür eder, projenin Bölgemize hayırlı olmasını dilerim.”

Proje ile, ortaöğrenim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda edindikleri bilgi, beceri ve kazanımları kullanarak; girişimcilik, zeka, bilimsel düşünme, rekabet edebilme biliciyle araştırmaya yöneltilmesi ve teşvik edilmesi hedefleniyor.

Bir Fikrim Var Proje Yarışması; Kodlama ve Robotik, Sağlık, Kişisel ve Sosyal Hizmetler, Turizm, Ticaret ve İş Yönetimi, Tasarım, Üretim ve Mühendislik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanları olmak üzere toplam altı kategoride düzenlenecek. Yarışmaya Edirne’den başvurmak isteyenler 01 Kasım-30 Kasım tarihleri arasında edirne.meb.gov.tr adresinden başvurularını yapabilecek.

Yarışma sonunda dereceye girenlere proje geliştirme desteği olarak para ödülü, akıllı telefon ve başarı belgesi verilecek.

Bir Fikrim Var Projesi Edirne tanıtım toplantısı verilen kokteylin ardından sona erdi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !