Fransa'daki 'Kur'an-I Kerim' Tartışmasına Tepki

Haber Tarihi : 08.05.2018 12:56:01 Fransa'da aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayınlanan, Kur'an-ı Kerim'den "şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması" yönündeki bildiri, Edirne'de protesto edildi.
A +   A -

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Cihannüma ve Marifet derneklerinin Edirne şubesi üyeleri, Trakya Üniversitesi Türkan Sabancı Kültür Merkezi önünde bir araya geldi.

TÜGVA İl Yüksek Öğretim Koordinatörü Selim Bostan, grup adına yaptığı açıklamada, yakın zamanda gerçekleşen bu olaya karşı, Türk-İslam aleminin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Kur'an-ı Kerim'e yapılan ve gelecekte yapılacak saldırılara sessiz kalmayacaklarını belirten Bostan, şunları söyledi:

"Geçmişten beri mukaddes dinimize karşı en alçakça saldırılar yapılmakla meşgul olmuş, aziz dinimizin içeriğini değiştirmek için çalışmış olan Batı, özellikle Kur'an-ı Kerim'den haz almıyor. 'İslam'ı nasıl parçalarız, Müslümanları nasıl gerçek İslam'dan koparırız' diye büyük bir uğraş veriyor. Yüzyıllarca İslam'ın hakim kılındığı coğrafyada ecdadımızın yönetiminde yani Osmanlı Devleti zamanında buna cesaret edemeyen Fransa, şimdi şiddet ve Yahudi düşmanlığı yapıyor bahanesiyle Kur'an-ı Kerim'i değiştirme densizliğine cür'et ediyor. "

Bostan, Kur'an-ı Kerim'i değiştirmek isteyenlere Türk gençliğinin izin vermeyeceğini belirtti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !