GÜNCELLEME - Edirne'de Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu

Haber Tarihi : 21.04.2018 17:47:26 Organizatör oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheliden 1'i tutuklandıADLİ SÜREÇ EKLENDİ.
A +   A -

Edirne'de yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan 15 kaçak yakalandı, organizatör oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheliden 1'i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yabancı uyrukluların para karşılığında Yunanistan'a yasa dışı şekilde geçeceği bilgisi üzerine hareket geçti. Ekipler, merkeze bağlı Elçili köyü yakınlarında göçmen kaçakçılığı yapan araçlardan öncü olduğu değerlendirilen 34 DU 2994 plakalı otomobili durdurdu. Araçtaki İsmail T. (20) ve Erkut B. (42) gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri, bu aracı takip eden 34 AP 6906 minibüsü de durdurdu. Minibüste yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmek isteyen Irak, Afganistan ve Suriye uyruklu 15 kişi yakalandı.

Minibüs şoförü Yener A. (36) da gözaltına alındı. Kaçak ve sığınmacılar, Edirne Göç İdaresi'ne gönderildi.

Üç şüpheyi ise işlemlerinin ardından Edirne Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerden Yener A. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. İsmail T. ve Erkut B. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !