GÜNCELLEME - Meriç Nehri'nde Kaybolan Anne Ve 2 Çocuğu Aranıyor

Haber Tarihi : 13.06.2018 17:23:04 Edirne'de yasa dışı yollardan sınırı geçmek isterken Meriç Nehri'nde kaybolan anne ve 2 çocuğunu bulmak için yapılan arama çalışmaları sona erdiARAMANIN SONA ERMESİ BİLGİSİ EKLENDİ.
A +   A -

Edirne'de yasa dışı yollardan sınırı geçmek isterken Meriç Nehri'nde kaybolan anne ve 2 çocuğunu bulmak için yapılan arama çalışmaları bitti.

Alınan bilgiye göre, Kamaran Yousıf geçen ay Ajel Tomo ve 6 çocuğuyla birlikte yasa dışı yollardan sınırı geçmek için Uzunköprü ilçesine bağlı Saçlımüsellim köyüne geldi.

Bir grup kaçakla birlikte Meriç Nehri üzerinden İstanbul'daki yakınları aracılığıyla savcılığa başvurarak nehirde arama yapılmasını istedi.

Bunun üzerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve jandarma ekipleri, anne ve 2 çocuğun bulunması için nehirde arama çalışması başlattı.

Saçlımüsellim ve Sığırcılı köyü arasında, Meriç Nehrinde, 1. derece askeri yasak bölgede 40 kilometrelik alanda arama yapan jandarma ve AFAD ekipleri nehirde kaybolan anne ve 2 çocuğuna ait bir iz bulamadı.

Yaklaşık 8 saat süren arama çalışmaları sona erdi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !