Havayolu Ulaşımı Durdu, Kapıkule En Gözde Geçiş Noktası Oldu

Haber Tarihi : 19.04.2010 13:43:37 İzlanda'da yanardağ patlamasının ardından oluşan kül bulutları nedeniyle yapılamayan uçak seferleri, turistleri karayolunu tercih etmeye yönlendirdi
A +   A -

  İzlanda ' da yanardağ patlamasının ardından oluşan kül bulutları nedeniyle yapılamayan uçak seferleri , turistleri karayolunu tercih etmeye yönlendirdi . Otobüs firmaları talebi karşılamak için ek seferler koyarken , son 24 saat içinde yaklaşık bin turist otobüslerle Kapıkule ' den geçiş yaptı .
İzlanda ' daki yanardağın oluşturduğu kül bulutları nedeniyle Avrupa ülkelerine yapılan bazı uçak seferlerinin iptal edilmesinin ardından havaalanlarında günlerdir mahsur kalanlar ülkelerine karayolları ile gitmeye başladı . Son 12 saat içinde Edirne ' deki Kapıkule Sınır Kapısı ' ndan otobüslerle bine yakın Almanya , Hollanda , Finlandiya ve Fransa ile çeşitli Avrupa ülkelerinden turistler çıkış yaptı .
Kapıkule Sınır Kapısı ' nı kullanarak ülkelerine gitmek isteyen turistler , " Uçak seferlerinin iptal edilmesiyle birlikte tatil için geldikleri Türkiye ' de mahsur kaldık . Mecburen otobüsle ülkelerimize dönmeye çalışıyoruz . Otobüs yolculuğu çok zor " dedi .
Otobüs şoförü Hanifi Yıldız ise " İzlanda ' daki yanardağın kül püskürtmesi nedeniyle uçak seferleri iptal olunca turistler ülkelerine gitmek için karayolunu tercih etmeye başladı . Firmalar ek sefer koymaya başladı . Biz yolcuları Sofya ' da bırakacağız , oradan da kendi ülkelerine gidecekler . Bazı firmalar ise Almanya ' ya kadar gidiyor " şeklinde konuştu .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !