Jandarma Yurt Dışına Kaçmak İsteyen FETÖ'cüleri Yakaladı

Haber Tarihi : 10.08.2018 20:43:07 Edirne’nin Keşan ilçesi Beğendik beldesi yakınlarında Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yurt dışına kaçmak isteyen FETÖ/PDY üyesi şahıslar yakalandı.
A +   A -

Alınan duyum üzerine jandarma ekipleri tarafından yapılan yol emniyet ve kontrol devriyesinde 34 AU ve 34 RL plakalı araçlar durduruldu. 34 AU plakalı araçta yapılan kontrolde araç sürücüsünün F.K. (36) ve araçta bulunan A.G.G. (30) isimli şahısların olduğu ve aracın öncülük yaptığı tespit edildi. 34 RL plakalı araçta ise yapılan kontrolde araç sürücüsü Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Terör Örgütü Kurmak veya Yönetmek suçundan aranma kararı bulunan M.P. (30), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı emrinde Dnz.Is.Kd.Bçvs. iken 677 sayılı KHK ile kamu hizmetlerinden men edilen, İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Silahlı Terör Örgüne Üye Olmak suçundan aranma kararı bulunan B.G. (37), arama kaydı bulunmayan E.G. (36) ve M.G. (35) isimli şahıslar yakalandı. Şüphelilerin üstünde, eşyalarında ve araçlarda yapılan aramada bin 860 avro, 66 TL para ile 1 adet cep telefonu ve sim kart ele geçirildi.

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatıyla başlatılan soruşturmada, F.K., A.G.G., E.G. ve M.G. yardım ve yataklık etmek suçundan, M.P. ve B.G. isimli şahıslar ise Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan gözaltına alındı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !