'Kıtalar Arası Mektup Kardeşliği' Etkinliği

Haber Tarihi : 07.04.2018 11:28:25 Edirne Bahçeşehir Ortaokulunda "Kıtalar Arası Mektup Kardeşliği" etkinliği düzenlendi.
A +   A -

Okuldan yapılan yazılı açıklamada, her dilin kendine ait ritim, biçim ve kendi içinde barındırdığı kültürel zenginliklerin olduğu belirtildi.

Proje kapsamında 4. sınıf öğrencilerinin Almanca, İngilizce, Türkçe ve Fransızca dil yapılarını karşılaştırmalı olarak inceleyerek, bu dillere ortak yönlerden faydalandıkları aktarılan açıklamada, "Yine aynı şekilde Yunanistan ile yürütülen 'Mehrsprachiges Bilderbuch' projesi ile 5. sınıf öğrencilerinin Görsel Sanatlar, Almanca, İngilizce ve Türkçe derslerinde kazanmış oldukları sanatsal ve dilsel becerileri kendilerinin oluşturduğu kitaplarda kullanılarak disiplinler arası çalışma becerilerini geliştirmek hedeflenmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mahmut Boztürk, kıtalar arası yürütülen mektup kardeşliği ile öğrenilen yabancı dilin sadece o ülke ile sınırlı kalmayıp dünyanın birçok yerinde geçerliliğini hayata geçirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Hedeflerinin öğrencilerinin yurt dışında İngilizce ve Almancanın yanı sıra üçüncü bir yabancı dilde de kendilerini ifade etmeleri olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca yabancı dil öğrenimini ile çevreye ve topluma karşı bilinçli bireyler yetiştirmenin önemine değinerek projede emeği geçen öğretmenlerine teşekkürlerini sunmuştur."


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !