Mhrs Çalıştayı Edirne'de Başladı

Haber Tarihi : 09.09.2015 13:30:42 Edirne İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Alo 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Çağrı Merkezlerinin komisyon üyelerinin katıldığı çalıştay Edirne’de başladı. Çalıştaya katılan Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şakir Toprak, MHRS sisteminin Bakanlığın en büyük çalışmalardan biri olduğunu belirtti.
A +   A -

Sağlık Bakanlığı’nın daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşmak amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında Edirne’de çalıştay düzenlendi.

Çalıştaya, Erzurum, Ankara, Adıyaman, Bitlis, Bingöl ve Edirne’de bulunan Alo 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Çağrı Merkezleri’nin denetim ve kontrollüğünü yürüten komisyon üyeleri katıldı.

Edirne’de RYS otelde başlayan MHRS çalıştayı 3 gün sürecek.

Programda açılış konuşmasını yapan Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Kişioğlu, Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile vatandaşların Sağlık Bakanlığı’na bağlı 1., 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri ve aile hekimlerine Alo 182 hattını arayarak 24 saat ulaşabileceğini söyledi.

Kişioğlu, operatörlerin 24 saat çalışarak Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile vatandaşların etkin bir sağlık hizmeti almalarını sağladığını belirtti.

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şakir Toprak ise, MHRS sisteminin Bakanlığın en büyük çalışmalardan biri olduğunu belirterek, "Gerek çalışan ve gerek hasta memnuniyeti açısından büyük önem arz etmektedir. Günde yaklaşık 400 bin çağrı almaktayız. Türkiye genelinde 3 bin 400 personel çalışmaktadır. Ülkemizde 6 ilde çağrı merkezi bulunmaktadır. Çağrı merkezlerimizin kontrolünü, bakanlığımızın eli kolu olan ve burada bulunan kontrol teşkilatı üyesi arkadaşlarımız yapmaktadırlar. Bu çalıştayın amacı, bu kontrol teşkilatı üyeleri karşılaştıkları problemlerin cevaplarını bulabilmek, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabilmek. Bakanlığımız adına bu çalıştayın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından MHRS tanıtım ve bilgilendirme sunumunu Hayati Tartan yaptı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !