Mültecilerin Başı Köpeklerle Dertte

Haber Tarihi : 09.09.2015 13:55:12 Bulgaristan üzerinden Avrupa’ya yasa dışı yollarla geçmek isteyen mültecilerin başı köpeklerle dertte.
A +   A -

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Edirne üzerinden Avrupa’ya yasa dışı yollarla göç etmek isteyen mülteciler, vücutlarında kırıklar ve köpek ısırıklarıyla geri dönünce Edirne Geri Gönderme Merkezi’nde mültecilere sağlık hizmeti veren birim oluşturuldu.

Edirne İl Halk Sağlığı Müdürü Bahattin İlter, son günlerde artan mülteci akını dolayısıyla Edirne’de bulunan Geri Gönderme Merkezi’nde aktif bir sağlık birimi oluşturulduğunu, bu birime gelen mültecilerin tüm aşı ve gerekli kontrollerinin yapıldığını söyledi.Geri Gönderme Merkezi’ne gelen her mültecinin muayene edildiğinin altını çizen İlter, "Bulaşıcı hastalıklar açısından kontrol edildiği, hasta ise tedavi edildiği, aşılarının tamamının yapıldığı bir merkez burası. Mültecilerde en fazla sağlık sorunu darp ve cebir izlerine rastlıyoruz. Yabancı ülkelerin güvenlik güçleri tarafından darp edilmiş olarak bize geliyorlar. Yine köpekler tarafından ısırılmış halde bize geliyorlar" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !