Polis, Dolandırıcılık Olaylarına Karşı Uyardı

Haber Tarihi : 01.06.2018 11:08:42 Edirne’nin Keşan ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, vatandaşlar dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıldı.
A +   A -

Açıklamada; hiçbir adli ve idari merciler ile kolluk kuvvetleri polis ve jandarmanın vatandaştan para talebinde bulunmayacağına dikkat çekilerek, bu yönde gelen taleplere itibar edilmemesinin altı çizildi.

Adli merciler ve kolluk kuvvetlerince, vatandaşın bilgisine ihtiyaç duyulduğunda, muhakkak suretle ya şahsın ikametinde ya işyerinde ya da emniyet ya da jandarma karakolunda yüzyüze görüşme yapılacağının belirtildiği açıklamada şöyle denildi: “Vatandaşlarımız dolandırıcıların sıklıkla kullanmış olduğu yöntemler olan ‘Hesabınızda bloke var’, ‘Vergi borcunuz var’, ‘Prim borcunuz var’ gibi kelimeleri itibar etmemeli, hiç kimseye kimlik bilgileri, T.C kimlik numaraları, hesap numaraları ve banka kartı şifrelerini vermemelidirler. Kaynağını bilmedikleri hiçbir havale ve EFT iyi kabul etmemelidirler. Dolandırıcılık maksadıyla kendilerini hakim, kaymakam, savcı, polis süsü vererek yapılan aramalarda polis telsizi sesi duysalar bile itibar etmemelidirler. Vatandaşlarımız bu tarzda bir yaklaşım içerisinde bulunan şahıslar hakkında en yakın kolluk kuvvetlerine gitmeli veya 155 Polis İmdat ya da 156 Jandarma İhbar Hattı’na bilgi vermelidirler.”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !