TÜ Araştırma Görevlisine Proje Ödülü

Haber Tarihi : 28.04.2018 16:50:45 Trakya Üniversitesi (TÜ) Mimarlık Fakültesi Araştırma Görevlisi Gencay Çubuk, Antalya'da düzenlenen 13. Uluslararası Genç Mimarlar Buluşması'nda proje ödülüne layık görüldü.
A +   A -

TÜ'den yapılan yazılı açıklamada, UIA himayesinde Mimarlar Odası Antalya Şubesi tarafından Antalya'da düzenlenen "Dünya Dışı Yaşam Kapsülleri" başlıklı 13. Uluslararası Genç Mimarlar Buluşması etkinliği kapsamında konferanslar, çalıştay, deneysel atölye çalışmaları ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Etkinliğin ilk gününde Doç. Dr. Kemal Reha Kavas'ın yaptığı açılış konuşmasının ve tematik sunumun ardından Bülend Tuna'nın yürütücüsü olduğu Genç Mimarlar Çalıştayı düzenlendi.

Buluşmanın ikinci günü ise Doç. Dr. Ferhat Hacıalibeyoğlu ve Doç. Dr. Deniz Dokgöz'ün küratörleri olduğu "Bilinenin Aksine" konulu sunumla başladı. Jüri üyelerinden Antonio Riverso'nun konuşmasından sonra Proje Ödülleri ve Sergisi ödül ve plaket töreni gerçekleştirildi.

13. Uluslararası Genç Mimarlar Fikir Projesi Yarışması'nda, TÜ Mimarlık Fakültesi Araştırma Görevlisi Gencay Çubuk'un projesi üçüncülük ödülüne layık görüldü.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !