TÜ'den Elbasan Alexander Xhuvani Üniversitesi'ni Ziyaret

Haber Tarihi : 11.06.2018 13:43:50 Trakya Üniversitesi (TÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyeleri Arnavutluk Elbasan Alexander Xhuvani Üniversitesi’ni ziyaret etti.
A +   A -

TÜ'den yapılan açıklamaya göre, Prof. Dr. Ümmü Yıldız Fındık, Dr. Öğretim Üyesi Seher Ünver, Dr. Öğretim Üyesi Sacide Yıldızeli Topçu ve Dr. Araştırma Görevlisi Zeynep Kızılcık Özkan ile 11 hemşirelik bölümü öğrencisinin katıldığı ziyarette öğrenciler birbirleriyle tanıştı.

Fakülte derslikleri, kütüphane, tele tıp birimi ve kampüs gezildi. Hastane ziyaretinde acil birim, ameliyathane, cerrahi servisler ve bu birimlerin işleyişleri öğretim üyelerimize birim yetkilileri tarafından tanıtıldı.

Etkinlik kapsamında "Nursing Students Meeting Conference" başlıklı konferans düzenlendi.

Konferansta Türkiye ve Arnavutluk’taki lisans ve yüksek lisans hemşirelik eğitimi ile hemşirelerin çalışma koşullarına yönelik sunumlar yapıldı.Yapılan sertifika takdimlerinin ardından konferans tamamlandı.

Her iki üniversite arasındaki iş birliğinin güçlenmesi, öğrenci değişimlerinin ve ortak bilimsel etkinliklerin devamlılığının sürdürülmesi yönünde kararlar alındı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !