Yanbol'da Kakava Ateşi Yakıldı

Haber Tarihi : 30.04.2018 17:26:12 "Yambol ve Edirne-Tunca’nın iki şehri" isimli proje kapsamında Bulgaristan'ın Yambol kentinde Kakava ateşi yakıldı.
A +   A -

Kakava ve Hıdırellez Festivali’nin Yambol Halkı’na tanıtılması amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, geleneksel Kakava ateşi, Yambol Belediye Başkan Yardımıcısı Krasimira Petrova ve projenin koordinatörü Ebru Erolu Karaca tarafından yakıldı.

Edirne Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin de gösteri yaptığı etkinlikte, Yambol'da yaşayan vatandaşlar, Edirne Belediyesi tarafından dağıtılan kartlara dileklerini yazarak, Tunca Nehri’ni temsilen dilek ağacına astı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, proje kapsamında yatırım faaliyeti olarak Edirne'de belediyesine ait tarihi binanın restorasyonu, Yambol'da ise Tunca Köprüsünün renovasyonu gerçekleştirileceğini belirtti.

2018 yılı içerisinde restorasyon ve renovasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu iki eserin kullanıma açılacağını ifade eden Gürkan "İki şehirde uygulanmakta olan yatırım faaliyetlerinin ve ortak kültürel faaliyetlerin tamamlanmasının ardından ise ortak proje 21 şubat 2019’da sona erecek." dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !